Тақырыбы: Уақыт және оның өлшем бірліктері

Мақсаты: оқушылардың уақыт бірліктері және олардың арасындағы қатынас туралы көзқарастарын нақтылау; атаулы сандармен амалдар орындау дағдыларын, сандардыәртүрлі өлшем бірліктермен өрнектей алу дағдыларын жетілдіру.

Сабақтың түрі:аралас Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өздік, есептеу, салыстыру.

Көрнекілігі: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық,амандасу, түгендеу.

Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.

Бәрін ұғып алыңдар, санауға зер салыңдар

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 3.

ІІІ. Өткенді пысықтау: Ауызша жұмыс.Зейінділік ойыны: жаппай жұмыс.

- Үш аптада қанша күн бар?

- 2 жарым сағат қанша минутты құрайды?

- 2 сабақ қанша минутқа созылады?

- Жазғы каникул қанша аптаға созылады?

- Қайсы айда ең аз күн бар?

- Ақпан айы 29 күнге созылатын жыл қалай аталады?

ІҮ. Жаңа сабақ: 1.түсіндіру, еске түсіру, қайталау.

№1. Ауызша уақыт өлшем бірліктерге орындау.

№ 1(ә). Қанша уақыт өткенін анықта.

(3сағат 8 мин; 6сағат 32 минут) (4 жыл; 1 жыл 5 күн) т.с.с.

Өздік жұмыс. № 2. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.

7 тәулік = 168 сағат 5мин 15с = 315 с 480 сағ = 20 тәулік 6ғ. 507ж. = 1107ж т.с.с.

№ 4. Ұжыммен шығару.

Болды – ? 3 маш. 165-тен шешуі: 165 ∙ 3 – 196 = 299

Жұмсалды – ? тақтай Жауабы: 299 тақтай қалды.

Қалды – 196 тақтай

№ 4.(ә). Өздік жұмыс.

1). 45 ∙ 4 = 180 (ш) алды.

2). 180 + 270 = 450 (ш) болды.

45 ∙ 4 + 270 = 450 (ш) Ж: барлығы 450 шеге болды.

Ү. Жаңа сабақты пысықтау:Есеп шығару:

№ 5. Кесте бойынша есеп құрастырып шығар.

Ш: 150 ∙ 3 = 450 (үлкен альбом)

750 – 450 = 300 кешкентай альбом)

300 : 50 = 6 (дана) Ж: 6 кешкене альбом

№ 7. Жұптық жұмыс. S = 2м ∙ 1м = 2м2 30дм ∙ 2дм = 60 дм2 т.с.с.

№ 8. Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексер.

-806 – 806 + 327



479 327 479

327 479 806 т.с.с.

ҮІ. Бекіту.№ 6. Ауызша орындау.Шығармашылық тапсырма. № 9

18 ∙ 20 = 360 18 ∙ 19 = 360 – 20 = 342


0390943792072163.html
0391036968313213.html
    PR.RU™